zbiory

  • Rekordowy zbiór buraka cukrowego

    Na terenie gospodarstwa rolnego Justyny i Przemysława Galas, w dniu 28 października 2023 r., w asyście sędziego z Biura Rekordów, został ustanowiony nowy rekord Polski w zbiorze buraka cukrowego. Plon, jaki osiągnęło gospodarstwo wynosi 137,25 t/ha w przeliczeniu na polaryzację 16%. Tak imponujący wynik był możliwy dzięki indywidualnie dobranej technologii w ramach programu „Idę po Rekord” prowadzonego przez Grupę Chemirol.

  • Podsumowanie tegorocznych żniw. Jak zabezpieczyć plony przed gwałtownymi zmianami pogody?

    Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne żniwa zakończą się później, niż początkowo planowano. Wpływa na to m.in. fala intensywnych opadów, która przetacza się przez Polskę od początku sierpnia. Charakterystyczne dla ostatnich lat gwałtowne zmiany pogody coraz częściej utrudniają rolnikom pracę. Według ekspertów wymaga to zmiany podejścia do rolnictwa oraz zastosowania nowych praktyk w celu osiągnięcia stabilniejszych zbiorów.

  • Utrata różnorodności biologicznej – ilościowe studium przypadku dot. zapylania

    Utrata różnorodności biologicznej ma wpływ na czynniki ekonomiczne, a także wymaga odpowiednich środków ograniczenia. Allianz Trade przygotował pierwsze ilościowe studium przypadku dot. zapylania.

  • Profesjonalne przyrządy żniwne do zadań specjalnych

    W strukturze zasiewów w Polsce coraz większe znaczenie mają rośliny przemysłowe i bobowate. Prawdziwa rewolucja w zasiewach jednak dopiero przed nami, w związku z ekoschematami. CLAAS jest gotowy na każde żniwne wyzwanie, oferując nie tylko kombajny, ale i specjalistyczne przyrządy żniwne.

  • Sztuczna Inteligencja asystenta rolnictwa regeneracyjnego

    Rosnąca liczba ludności, degradacja gleby i zmieniające się wzorce pogodowe wywierają presję na łańcuchy dostaw żywności. Nadzieją wydaje się rolnictwo regeneracyjne i włączeniu technologii sztucznej inteligencji do przemysłu rolniczego. Meteotrack Agro wykorzystując moc technologii i dużych zbiorów danych, może pomóc rolnikom uprawiać rośliny w sposób zrównoważony i opłacalny. Wheatty jest doskonałym przykładem tej filozofii w działaniu.